• Tekeler Mah. Çevre Yolu Cad. NO:104/B Adapazarı / SAKARYA
  • 0264 277 33 44
  • 0264 278 33 44

Anasayfa / Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Tecrübemizden aldığımız güç ile beklentilerinizi en üst düzeyde karşılıyor, üstün kalitede, güvenilir hizmeti; arzu eden herkese en etkili şekilde sunuyoruz.

Tesisimizi aradağınızda operatör arkadaşlarımız tarafından isim, soy isim, adres ve telefon numaranız alınarak sistemde kaydınız oluşturulur ve siparişiniz anında toplama ekiplerine yönlendirilir.  Toplama ekiplerimiz halılarınızı almaya gelmeden önce sizi arar ve müsahitseniz gelip halılarınızı alır. Halılarınız teslim alınır alınmaz halı adeti, ölçüsü, tutarı ve teslim tarihini belirten bir mesaj telefonunuza gelir. Halılarınızın ölçüsü standart gerçek ölçüsü olarak sisteme işlenir(bazı firmalar halılarınızı standart olarak 1-2-4-5-6 metrekare olarak girer firmamız halınızın gerçek metrekaresi ne ise onu kullanır halınız 3,7metrekare ise 4 e tamamlamaz 3,7 m2 olarak fiyatlandırır. Firmamıza gelindiğinde halılar ilk önce leke kontrol ve ölçüm masasına serilir ve ölçülür yapılan ölçüm sistemdeki rakamdan büyük ise müdahale edilmez fakat düşük çıkarsa hemen sistemdeki rakam düşürülür ve size tekrar mesajla bilgi verilir.  Ölçüm ve leke kontrol masasında halılarınızın türüne ve lekenin türüne göre leke uygulaması yapılır.

Leke uygulamasından geçen halılarınız TOZ ALMA VE HALI DÖVME makinemizde teker teker tersinden 1500d/dk hızla dövülerek dibindeki kaba pisliklerden arındırılır. Eğer halı dövme işlemi yapılmadan halılar yıkanırsa bu kaba pislikler halıdan tamamıyla temizlenemez çamurlaşma yaparak halının dibine çöker. Halılarınızın dibine çöken bu pislikler kötü kokuya, bakteri oluşumuna ve üzerinde gezildikçe kirleri yukarı çıkartarak çabuk kirlenmeye neden olur. Toz alma işlemi yıkama işlemi kadar meşakkatli ve zaman alan bir işlemdir bu sebeple tesis maliyetlerini ve yıkama maliyetleri artırmamak adına çoğu halı yıkama firması bu işlemi uygulamaz fakat toz alma işlemi hijyenik bir halı yıkama işleminin olmazsa olmazlarındandır. Tesisimizde toz alma aşaması yıkama makinesi ile kombine olarak çalıştırılır ve toz alma işlemi uygulanmadan kesinlikle halı yıkanmaz.

Toz alma işlemi uygulanmış halılar boyuna iplik cinsine ve halı türüne göre ayrılır sonrasında ilaçlı suda ve havuza koyulmadan tek tek başka halılarla karıştırılmadan 20 fırçalı ön yıkama, yıkama ve durulama yapan son sistem tam otomatik makinemizde halınızın cinsine göre fırça ve şampuan kullanılarak yıkanır ve durulanır. Bu işlem esnasında şebeke suyu ve sağlık bakanlığı onaylı kalıntı bırakmayan anti alerjen şampuanlar kullanılır.

Yıkama işleminden sonra halılarınız rulo halinde 1400d/dk. hızla dönen durulama makinelerinde durulanır ve üzerindeki su %99 oranında uzaklaştırılır.

Halılar durulandıktan sonra nem alma odasına koyulmak için bekletilmeden halılarınızda iz yapmayan askılara asılır. Bu askılar Dış ortamdan izole edilmiş nem alma odasına yerleştirilir. Nem alma odasında halılarınız nem alma cihazı vasıtası ile 8-12 saat arası bir sürede koku yapmadan, askı izi oluşmadan, bakteri üremesine izin vermeden hijyenik bir şekilde kısa sürede evinizdeki nem oranının altında bir seviyeye kadar tamamen kurutulur. Eğer halılarınız kapalı odada nem alma cihazı sayesinde kurutulmazsa kurutma işlemi uzun sürdüğü için koku oluşur, askı izleri oluşur ve halınızda nemi seven bakteriler hızla ürer. Kurutma odasında kurutulmamış halılar hijyenik bir şekilde yıkansa da başarısız bir şekilde kuruduğu için sağlıklı değildir. Firmamız iklim koşullarına bakmaksızın yaz-kış kapalı ortamda nem alma cihazı ile kurutma yapar, bazı firmalar maliyetleri yükselttiği için bu uygulamayı zaman zaman es geçerek yüzeysel bir temizlikle halıları teslim edebilirler. Siz değerli müşterilerimiz temizliğin görünür kısmı kadar görünmeyen kısmında olduğunu unutmamalıdır.

Kurutma odasında tamamen kuruyan halılarınız askılardan toplanır ve teker teker HAV ALMA VE TÜY TARAMA makinesinden geçirilir. Bu makine halınızın üzerindeki ölü tüyleri toplar ve halınızın tüylerini bir yöne kabartarak tarar. Bu işlem halınızda yürüyünce çoraplarınıza/elbisenize bulaşan tüyleri temizler, halınıza doğal yumuşaklığını verir. Bu makinemizde bulunan özel bir ışıklandırma tertibatıyla halılarınızın son kontrolleri de yapılmış olur. Halılarınız son kontrolleri yapıldıktan sonra isteğinize göre parfüm sıkılarak paketlenir ve servise hazır hale getirilmiş olur.

Servis ekiplerimiz sizleri arar ve sizin için uygunsa halılarınız teslim eder. Temiz ve hijyenik bir şekilde yıkanmış halılarınız sizin beğeninize sunulur. Firmamız %100 Memnuniyet ve %100 Hijyen garantisi ile çalışmaktadır. Memnun kalmazsanız ücret alınmaz/iade yapılır. Tesisimizde evinize severek ve beğenerek aldığınız halılarınıza gerekli özen gösterilerek yıkanır ve ailenizle hijyenik bir ortamda vakit geçire bilmeniz için derinlemesine temizlenir.

 

Online Sipariş

Şimdi Online Sipariş Ver